Kdo jsme?
Kdo jsou ppcreklamy.cz?

Robert Štípek

Robert Štípek

PPC specialista a zakladatel PPCreklamy.cz

Mé zkušenosti s PPC naplno odstartovaly v rámci agentury Outrider, která zajišťovala PPC reklamní kampaně pro své tři mateřské nadnárodní mediální agentury – Mediaedge:cia, Mindshare a Beyond Interactive. Měl jsem tak příležitost podílet se na kampaních pro klienty jako T-Mobile, Telefonica O2, Škoda Auto, Nike, Ford...

Začátkem roku 2008 jsem přijal nabídku Seznam.cz a realizoval kampaně pro přímé klienty Sklik.cz abych následně vedl tým PPC specialistů pro významné klienty. Pod rukami mi prošly doslova stovky kampaní od drobných inzerentů po firmy jako Student Agency, Exim Tours nebo GE Money Bank.

Od podzimu 2009 nabízím své zkušenosti na volné noze pod značkou PPCreklamy.cz jako konzultant a PPC specialista. To mi umožnilo stát, mimojiné, za kompletními PPC kampaněmi Alza.cz (7/2010 - 8/2011).

Český PPC reklamní trh znám jak z pohledu klientů, tak také z pohledu agentur či samotného reklamního systému.

"Transparentnost PPC kampaní pro klienty považuji za klíčovou a transparentnost by měla jit ruku v ruce s efektivností."

Webové projekty:
Blog o PPC reklamě
Cestovatelský deník

Twitter


Ondřej Sova

Ondřej Sova

PPC specialista, školitel PPC systémů a grafik

S PPC reklamou jsem se poprvé setkal v roce 2007, když jsem nastoupil do společnosti Seznam.cz. Zde jsem pracoval v oddělení Sklik.cz. Nejprve jako optimalizátor PPC kampaní a po dvou letech jako vedoucí týmu pobočkových optimalizátorů. Osvojil jsem si tu základní i pokročilé postupy při zakládání PPC kampaní v tomto systému.

V roce 2009 jsem využil příležitosti pracovat v jedné z nejlepších agentur orientovaných na výkonnostní marketing - H1.cz. Mým úkolem bylo starat se o malé a střední klienty. Osvojil jsem si plánování strategie a pokročilé postupy v Google AdWords. Díky možnosti učit se od špiček v oboru, jsem se poté stal školitelem PPC reklamy. Měl jsem možnost pracovat s klienty jako jsou například Kytary.cz nebo Hanibal.cz.

Rok 2010 byl pro mě zlomový. Rozhodl jsem se z H1.cz odejít a věnovat se klientům trochu jinak. Společnou řeč v otázce "jak tvořit kampaně" a "jak přistupovat ke klientům" jsem našel s Robertem Štípkem, který mi nabídl podílení na projektu PPC reklamy.cz.

"Stojím si za tím, že PPC reklama je vhodná i pro menší živnostníky, a že bez férového jednání se kvalitní spolupráce neobejde.""

Webové projekty:
Osobní blog
Fotografické portfolio

Twitter